Prima etapă din play-off-ul Campionatului Național de volei feminin

Primul meci din play-off-ul Campionatului Republicii Moldova de volei feminin s-a disputat astăzi, 9 aprilie, la Complexul Sportiv “Dinamo” MAI.
În cadrul acestuia, dinamovistele au fost gazdele jucătoarelor echipei “Gama” Cahul. Adversarele au ținut cu greu piept dinamovistelor, care au reușit să se impună metodic, set după set, scor final 3-0 (25-10, 25-13 și 25-18).

Următorul meci va avea loc la Cahul, în weekendul următor, pe 16 apilie, apoi, cel mai probabil, în contextul sărbătorilor pascale, în calendarul meciurilor se va face o pauză de o săptămână..
Conform regulamentului, în play-off-ul competiții, se va juca până la 2 victorii din 3 meciuri disputate, iar echipa câștigătoare în disputa “Dinamo” MAI vs “Gama” Cahul va juca meciurile pentru locurile 2 și 3, cu echipele Dinamo Gloria Tiraspol și UTM.

No Replies to "Prima etapă din play-off-ul Campionatului Național de volei feminin"